Kontakta oss på Campus Västra Skaraborg

Stäng

Kontakta oss

Ring 0510-77 00 00, faxa 0510-77 03 40 eller e-posta till kommun@lidkoping.se

Lidköpings kommun
Skaragatan 8
531 88 Lidköping vid Vänern

När vårt Kontaktcenter är stängt kan du nå Lidköpings kommun via något av våra journummer.

Tyck till om kommunen (lämna synpunkt, klagomål, ställ en fråga) Lämna felanmälan

Kontakta oss på Campus Västra Skaraborg

Receptionen på Campus Västra Skaraborg är öppen:

Måndag, onsdag-torsdag kl 07:30-15:00
Tisdag kl 07:30-18:30
Fredag kl 07:30-14:00

Lunchstängt samtliga dagar  kl 12:30-13:00

Adress: Fabriksgatan 2 531 30 Lidköping
E-post: Skicka e-post till Campus Västra Skaraborg
Ditt meddelande blir läst 07:30-16:00 på vardagar och svar kommer inom två arbetsdagar

Administration

Vuxenutbildningschef Mariella Niemi mariella.niemi@lidkoping.se Enhetschef, administration Bernth Lundqvist bernt.lundqvist@lidkoping.se Annelie Svantesson Campus Lidköping Rektor för yrkesvuxutbildningar Annelie Svantesson annelie.svantesson@lidkoping.se Rektor för SFI David Lantz david.lantz@lidkoping.se Sofia_Sundelöf_webb Rektor grundläggande- och gymnasiala studier samt särskild utbildning för vuxna Sofia Sundelöf sofia.sundelof@lidkoping.se Campus Lidköping, Ulrika Ringh, 220x300 Assistent Ulrika Ring ulrika.ring@lidkoping.se Administratör Ann-Kristin Johansson ann-kristin.johansson@lidkoping.se Administratör Annika Wedner annika.wedner@lidkoping.se Campus Lidköping, Ewa Hasselgren, 220x300 Verksamhetskoordinator Ewa Hasselgren ewa.hasselgren@lidkoping.se Campus Lidköping, Bachu Miah, 220x300 Tekniker Bachu Miah bachu.miah@lidkoping.se Campus Lidköping, Johan Svensson, 220x300 IT-tekniker Johan Svensson johan.svensson2@lidkoping.se IT-tekniker Lennart Källén lennart.kallen@lidkoping.se Campus Lidköping, Mikael Larsson, 220x300 IT-samordnare   Mikael Larsson mikael.larsson2@lidkoping.se Campus Lidköping, Jörgen Öberg 220x300 Verksamhetskoordinator Jörgen Öberg jorgen.oberg@lidkoping.se Fedja Filipovic_Campus Lidköping Utbildningssamordnare, lärlingsutbildningar Fedja Filipovic fedja.filipovic@lidkoping.se Kerstin Jönsson Marknadskommunikatör Kerstin Jönsson kerstin.jonsson@lidkoping.se

Högre studier

Campus Lidköping, Anna Bolander, 220x300 Enhetschef, högre studier/Yrkeshögskola Anna Bolander anna.bolander@lidkoping.se Campus Lidköping, Åsa Törn, 220x300 Utbildningsledare Åsa Törn asa.torn@lidkoping.se Elin Axelsson_Campus Lidköping Utbildningsledare Elin Axelsson elin.axelsson@lidkoping.se Campus Lidköping, Janka Stauber Näslund, 220x300 Ekonom Janka Stauber-Näslund janka.stauber@lidkoping.se Campus Lidköping, Veronika Palmborg, 220x300 Kompetensmäklare Veronika Palmborg veronika.palmborg@lidkoping.se Johanna_Broberg2 Utbildningsadministratör Johanna Broberg Johanna.broberg@lidkoping.se

Matematik och NO

Campus Lidköping, Dag Einarsson, 220x300 Lärare Dag Einarsson dag.einarsson@lidkoping.se Campus Lidköping, Stefan Svensson, 220x300 Lärare Stefan Svensson stefan.svensson2@lidkoping.se Campus Lidköping, Oskar Hektor, 220x300 Lärare Oskar Hektor oskar.hektor@lidkoping.se Sylvia Lindh Lärare Sylvia Lind sylvia.lind@lidkoping.se Campus Lidköping, Karolina Löfving 220x300 Lärare Karolina Löfving carolina.lofving@lidkoping.se Lärare Sandra Sagerström Paratusic (tjänstledig) sandra.sagerstromparatusic@lidkoping.se Lärare Lennart Holmén lennart.holmen@lidkoping.se

Studie- och yrkesvägledning

Campus Västra Skaraborg – vuxenutbildningsstudier, yrkeshögskolestudier, högskolestudier

E-postadress till studie- och yrkesvägledarna: syvcampus@lidkoping.se

 

Campus Lidköping, Therese Boström 220x300

 

 

 

Studie- och yrkesvägledare Thérèse Boström therese.bostrom@lidkoping.se

 

Annelie Immerstrand 220x300
Studie- och yrkesvägledare Annelie Immerstrand annelie.immerstrand@lidkoping.se

Studie- och yrkesvägledare  Lisa Fast Lisa.Fast2@lidkoping

.se Åsa_Malmgren
Studie- och yrkesvägledare Åsa Malmgren asa.malmgren@lidkoping.se

De la Gardiegymnasiet – gymnasiestudier

Sofia Holm_Campus Lidköping
Studie- och yrkesvägledare  Sofia Holm sofia.holm@lidkoping.se

Campus Lidköping Linda Johansson

 

 

 

 

Studie- och yrkesvägledare Linda Adolfsson linda.adolfsson@lidkoping.se

 

Campus Lidköping, Lotta Svensson 220x300

 

 

 

 


Studie- och yrkesvägledare
Lotta Svensson lotta.svensson@lidkoping.se

 

 

Campus Lidköping, Emma Törnberg 220x300 Studie- och yrkesvägledare Emma Törnberg emma.tornberg@lidkoping.se

Grundskolan

Erica Andersson Studie- och yrkesvägledare Erica Norin (tjänstledig) erica.norin@lidkoping.se Dalängsskolan Campus Lidköping Marie Sonestedt Studie- och yrkesvägledare Marie Sonestedt marie.sonestedt@lidkoping.se Rudenschöldskolan Johanna Toresdotter_Campus Lidköping Studie- och yrkesvägledare Johanna Toresdotter johanna.toresdotter@lidkoping.se Fredriksdalskolan

Ung arena – Sockerbruket

Sofia Holm_Campus Lidköping Studie- och yrkesvägledare  Sofia Holm sofia.holm@lidkoping.se

Särskild utbildning för vuxna

Campus Lidköping, RoseMarieAndersson 220x300 Lärare Rosemarie Andersson rosemarie.andersson@lidkoping.se Campus Lidköping, Ulrika Hagelin 220x300 Lärare Ulrika Hagelin ulrika.hagelin@lidkoping.se Campus Lidköping, Eva Magnil 220x300 Lärare Eva Magnil eva.magnil@lidkoping.se Campus Lidköping, Camilla Ryman 220x300 Lärare Camilla Ryman camilla.ryman@lidkoping.se

Svenska som andraspråk

Campus Lidköping Anna Ellström Lärare Anna Ellström  anna.ellstrom@lidkoping.se   Ingegerd Jarlvi_Campus Lidköping Lärare Ingegerd Jarlvi ingegerd.jarlvi@lidkoping.se Campus Lidköping Henrietta Larsson Lärare Henrietta Larsson henrietta.larsson@lidkoping.se Kamilla Nordström_ Campus Lidköping Lärare Kamilla Nordström kamilla.nordstrom@lidkoping.se Ingrid_Petrovic Lärare  Ingrid Petrovich ingrid.petrovich@lidkoping.se Viktoria Porsbo Lärare Victoria Porsbo victoria.porsbo@lidkoping.se   Lärare Rua Abdul Hussein ruaa.abdulhussein@lidkoping.s Annica Ericsson_Campus Lidköping Lärare Annica Ericsson annika.eriksson@lidkoping.se Campus Lidköping Elin Rosqvist Lärare Elin Rosqvist elin.rosqvist@lidkoping.se

Yrkesvux/lärling

Käth Lundgren, 220x300 Lärare Käth Lundgren kath.lundgren@lidkoping.se tjänstgör i Vara Denise Näsholm_Campus Lidköping Barnskötarutbildning Denise Näsholm denise.nasholm@lidkoping.se

Engelska och svenska

Campus Lidköping, Lena Fröjd 220x300 Lärare Lena Fröjd lena.frojd@lidkoping.se Campus Lidköping, Catrin Karlsson 220x300 Lärare Catrin Karlsson catrin.karlsson@lidkoping.se Anna Nissen_Campus Lidköping Anna Nissen (tjänstledig) anna.nissen@lidkoping.se Kamilla Nordström_ Campus Lidköping Lärare Kamilla Nordström kamilla.nordstrom@lidkoping.se Campus Lidköping, Angelica Palmstedt 220x300 Lärare Angelica Palmstedt angelica.palmstedt@lidkoping.se

SO

Björn Carlsson Campus Lidköping Lärare Björn Carlsson bjorn.carlsson@lidkoping.se Campus Lidköping, Åsa Axell, 220x300 Lärare Åsa Axell asa.axell@lidkoping.se    

Vård- och omsorgsutbildning

Evy Ahlstrand 220x300 Lärare Ewy Ahlstrand ewy.ahlstrand@lidkoping.se Campus Lidköping, Gunilla Andersson 220x300 Lärare Gunilla Andersson gunilla.andersson@lidkoping.se Campus Lidköping, Inga-Lill Bergqvist 220x300 Lärare IngaLill Bergqvist ingalill.bergqvist@lidkoping.se Anna Berntsson_Campus Lidköping Lärare Anna Berntsson anna.berntsson@lidkoping.se Campus Lidköping, Eva Fallqvist- Norén 220x300 APL-samordnare och lärare Eva Fallkvist-Norén eva.fallkvist-noren@lidkoping.se Mona Sandström Lärare Mona Sandström mona.sandstrom@lidkoping.se Campus Lidköping, Pernilla Skramrud 220x300 Lärare Pernilla Skramrud pernilla.skramrud@lidkoping.se   Campus Lidköping, Elisabeth Swan Andersson 220x300 Lärare Elisabeth Swan Andersson elisabeth.swan-andersson@lidkoping.se Campus Lidköping, Ulla-Britt Stenmark 220x300 Lärare Ulla-Britt Stenmark (tjänstledig) ulla-britt.stenmark@lidkoping.se Ulrica Sjöberg_Campus Lidköping         Lärare Ulrica Wennersten ulrica.wennersten@lidkoping.se Carina Norrman_Campus Lidköping Lärare Carina Norrman carina.norrman@lidkoping.se Lärare Inga-Lill Benjaminsson

Svenska för invandrare (SFI)

Campus Lidköping, Emelia Carlsson 220x300 Lärare Emelia Carlsson emelia.carlsson@lidkoping.se Campus Lidköping, Eva Helgesson 220x300 Lärare Eva Helgesson eva.helgesson@lidkoping.se   Helena Broberg_Campus Lidköping Lärare Helena Broberg helena.broberg@lidkoping.se Campus Lidköping, Helena Jonsson 220x300 Lärare Helena Johnson helena.johnson@lidkoping.se Campus Lidköping Ingela Bly  Lärare Ingela Bly (tjänstledig) ingela.bly@lidkoping.se Jenny Lorentzon Lärare Jenny Lorentzon (tjänstledig) jenny.lorentzon@lidkoping.se Karin_H_Kamperin Lärare Karin Hansson Kamperin karin.hanssonkamperin@lidkoping,se Lena Carlsson_Campus Lidköping Lärare Lena Carlsson lena.carlsson@lidkoping.se Lina Ingemarsdotter_Campus Lidköping Lärare Lina Ingemarsdotter (tjänstledig) lina.ingemarsdotter@lidkoping.se Linda Axelsson 220x300 Lärare Linda Axelsson linda.axelsson2@lidkoping.se Linda_Christensson Lärare Linda Christensson linda.christensson@lidkoping.se Lisa Valfridsson_Campus Lidköping Lärare Lisa Walfridsson lisa.walfridsson@lidkoping.se Maria_Wilhelmsson Lärare Maria Wilhelmsson maria.wilhelmsson@lidkoping.se   Campus Lidköping Maritha Enhus Lärare Marita Enhus marita.enhus@lidkoping.se Marlene Paulsson Lärare Marlene Paulsson Marlene.paulsson@lidkoping.se Martina_Gustafsson_webb Lärare Martina Gustafsson martina.gustafsson@lidkoping.se   Monica Melani_Campus Lidköping Lärare Monica Melani (tjänstledig) monica.melani@lidkoping.se Campus Lidköping Patrik Sedvall Lärare Patrik Sedwall patrik.sedwall@lidkoping.se Sophie Grondona Kihlstedt_Campus Lidköping Lärare Sophie Grondona Kihlstedt sophie.grondonakihlstedt@lidkoping.se Campus Lidköping Therese Mouchard         Lärare – Vara Therese Mouchard therese.mouchard2@lidkoping.se Lärare – Vara Helene Drougge helene.drougge@lidkoping.se Anna_Maria_Larsson Lärare – Vara Anna-Maria Larsson Lärare – Vara Lena Öberg

Vuxenutbildningschef Mariella Niemi mariella.niemi@lidkoping.se Enhetschef, administration Bernth Lundqvist bernt.lundqvist@lidkoping.se Annelie Svantesson Campus Lidköping Rektor för yrkesvuxutbildningar Annelie Svantesson annelie.svantesson@lidkoping.se Rektor för SFI David Lantz david.lantz@lidkoping.se Sofia_Sundelöf_webb Rektor grundläggande- och gymnasiala studier samt särskild utbildning för vuxna Sofia Sundelöf sofia.sundelof@lidkoping.se Campus Lidköping, Ulrika Ringh, 220x300 Assistent Ulrika Ring ulrika.ring@lidkoping.se Administratör Ann-Kristin Johansson ann-kristin.johansson@lidkoping.se Administratör Annika Wedner annika.wedner@lidkoping.se Campus Lidköping, Ewa Hasselgren, 220x300 Verksamhetskoordinator Ewa Hasselgren ewa.hasselgren@lidkoping.se Campus Lidköping, Bachu Miah, 220x300 Tekniker Bachu Miah bachu.miah@lidkoping.se Campus Lidköping, Johan Svensson, 220x300 IT-tekniker Johan Svensson johan.svensson2@lidkoping.se IT-tekniker Lennart Källén lennart.kallen@lidkoping.se Campus Lidköping, Mikael Larsson, 220x300 IT-samordnare   Mikael Larsson mikael.larsson2@lidkoping.se Campus Lidköping, Jörgen Öberg 220x300 Verksamhetskoordinator Jörgen Öberg jorgen.oberg@lidkoping.se Fedja Filipovic_Campus Lidköping Utbildningssamordnare, lärlingsutbildningar Fedja Filipovic fedja.filipovic@lidkoping.se Kerstin Jönsson Marknadskommunikatör Kerstin Jönsson kerstin.jonsson@lidkoping.se

Tyck till om kommunen

Beröm, fråga, ge förslag eller lämna ett klagomål.

Tyck till om kommunen Lämna felanmälan