Kontakta oss på Campus Lidköping

Stäng

Kontakta oss

Ring 0510-77 00 00, faxa 0510-77 03 40 eller e-posta till kommun@lidkoping.se.

Lidköpings kommun
Skaragatan 8
531 88 Lidköping vid Vänern

När vårt Kontaktcenter är stängt kan du nå Lidköpings kommun via något av våra journummer.

Kontakta oss på Campus Lidköping

Kontakta oss Campus Lidköping

Här finns öppettider och kontaktuppgifter.
Receptionen på Campus Lidköping är öppen:
måndag, onsdag och torsdag kl 07:30-12:30, 13:00-15:00
tisdag kl 07:30-12:30, 13:00-18:30
fredag 07:30-12:30, 13:00-14:00
Adress: Fabriksgatan 2 531 30 Lidköping
Skicka e-post till Campus Lidköping, campuslidkoping@lidkoping.se
Ditt meddelande blir läst 07:30-16:00 på vardagar och svar ska komma inom två arbetsdagar

Administration

Campus Lidköping, Ove Brodin, 220x300

Vuxenutbildningschef
Ove Brodin
ove.brodin@lidkoping.se

Annelie Svantesson Campus Lidköping

Rektor för SFI och SUV
Annelie Svantesson
annelie.svantesson@lidkoping.se

Thomas Roos_Campus Lidköping

Rektor yrkesutbildningar
Thomas Roos
thomas.roos@lidkoping.se

Rektor
Sofia Pettersson grundläggande och gymnasiala studier
sofia.pettersson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Ulrika Ringh, 220x300
Assistent
Ulrika Ring
ulrika.ring@lidkoping.se

Campus Lidköping, Maria Sjöstdet, 220x300

Assistent
Maria Sjöstedt

maria.sjostedt@lidkoping.se

Assistent
Ann-Kristin Johansson
ann-kristin.johansson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Ewa Hasselgren, 220x300

Verksamhetskoordinator
Ewa Hasselgren
ewa.hasselgren@lidkoping.se

Campus Lidköping, Bachu Miah, 220x300

Vaktmästare
Bachu Miah
bachu.miah@lidkoping.se

Campus Lidköping, Johan Svensson, 220x300

IT-tekniker
Johan Svensson
johan.svensson2@lidkoping.se

Campus Lidköping, Mikael Larsson, 220x300

IT-samordnare  
Mikael Larsson
mikael.larsson2@lidkoping.se

Campus Lidköping, Lennart Fränden, 220x300

Internationell koordinator
Lennart Frändén
lennart.franden@lidkoping,se

Campus Lidköping, Jörgen Öberg 220x300

Jörgen Öberg
Schemaläggare, lokalbokning
jorgen.oberg@lidkoping.se

Fedja Filipovic_Campus Lidköping

Fedja Filipovic
Utbildningssamordnare
fedja.filipovic@lidkoping.se

Thomas Frid_Campus Lidköping

Handläggare
Thomas Frid
thomas.frid@lidkoping.se
Samhällsorientering/SFI

 

Högre studier

Campus Lidköping, Anna Bolander, 220x300

Biträdande chef – Högre studier/Yrkeshögskola
Anna Bolander
anna.bolander@lidkoping.se

Campus Lidköping, Karin Edvardsen, 220x300
Marknadskoordinator
Karin Edvardsen
karin.edvardsen@lidkoping.se

Campus Lidköping, Åsa Törn, 220x300

Utbildningsledare
Åsa Törn
asa.torn@lidkoping.se

Anna Döse_Campus Lidköping

Utbildningsadministratör
Anna Döse
anna.dose@lidkoping.se

Elin Axelsson_Campus Lidköping

Utbildningsadministratör
Elin Axelsson
elin.axelsson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Janka Stauber Näslund, 220x300

Ekonom
Janka Stauber-Näslund
janka.stauber@lidkoping.se

Campus Lidköping, Veronika Palmborg, 220x300

Kompetensmäklare
Veronika Palmborg
veronika.palmborg@lidkoping.se

 

Matematik och NO

Campus Lidköping, Dag Einarsson, 220x300
Lärare
Dag Einarsson
dag.einarsson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Stefan Svensson, 220x300
Lärare
Stefan Svensson
stefan.svensson2@lidkoping.se

Campus Lidköping, Oskar Hektor, 220x300
Lärare
Oskar Hektor
oscar.hector@lidkoping.se
Campus Lidköping, Karolina Löfving 220x300

Lärare 
Karolina Löfving
carolina.lofving@lidkoping.se

Lärare
Sandra Sagerström Paratusic
sandra.sagerstromparatusic@lidkoping.se

Studie- och yrkesvägledning

Campus Lidköping – vuxenutbildningsstudier, yrkeshögskolestudier, högskolestudier

e-postadress till studie- och yrkesvägledarna: syvcampus@lidkoping.se

Campus Lidköping, Therese Boström 220x300

Studie- och yrkesvägledare
Thérèse Boström
therese.bostrom@lidkoping.se

Bodil Herrmann_Campus Lidköping

Studie- och yrkesvägledare
Bodil Herrmann
bodil.herrmann@lidkoping.se

Campus Lidköping, Helena Höglund 220x300

Studie- och yrkesvägledare
Helena Höglund
helena.hoglund@lidkoping.se

Annelie Immerstrand 220x300

Studie- och yrkesvägledare
Annelie Immerstrand
annelie.immerstrand@lidkoping.se

De la Gardiegymnasiet – gymnasiestudier

Sofia Holm_Campus Lidköping

Studie- och yrkesvägledare 
Sofia Holm
sofia.holm@lidkoping.se

Campus Lidköping Linda Johansson

Studie- och yrkesvägledare
Linda Johansson
linda.johansson4@lidkoping.se

Campus Lidköping, Lotta Svensson 220x300

Studie- och yrkesvägledare
Lotta Svensson
lotta.svensson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Emma Törnberg 220x300

Studie- och yrkesvägledare
Emma Törnberg
emma.tornberg@lidkoping.se

Grundskolan

Erica Andersson

Studie- och yrkesvägledare
Erica Andersson (tjänstledig)
erica.andersson@lidkoping.se
Dalängsskolan

Studie- och yrkesvägledare
Erik Peterson
erik.peterson@lidkoping.se
Dalängsskolan

Campus Lidköping Marie Sonestedt

Studie- och yrkesvägledare
Marie Sonestedt
marie.sonestedt@lidkoping.se
Rudenschöldskolan

Johanna Toresdotter_Campus Lidköping

Studie- och yrkesvägledare
Johanna Toresdotter
johanna.toresdotter@lidkoping.se
Fredriksdalskolan

Ung arena – Sockerbruket

Sofia Holm_Campus Lidköping

Studie- och yrkesvägledare 
Sofia Holm
sofia.holm@lidkoping.se

Särskild utbildning för vuxna

Campus Lidköping, RoseMarieAndersson 220x300

Lärare
Rosemarie Andersson
rosemarie.andersson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Ulrika Hagelin 220x300

Lärare
Ulrika Hagelin
ulrika.hagelin@lidkoping.se

Campus Lidköping, Eva Magnil 220x300

Lärare
Eva Magnil
eva.magnil@lidkoping.se

Campus Lidköping, Camilla Ryman 220x300

Lärare
Camilla Ryman
camilla.ryman@lidkoping.se

 

 

Utbildning i svenska för invandrare (SFI)

Annica Ericsson_Campus Lidköping

Lärare
Annica Ericsson

Campus Lidköping, Emelia Carlsson 220x300

Lärare
Emelia Carlsson
emelia.carlsson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Eva Helgesson 220x300

Lärare
Eva Helgesson
eva.helgesson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Eva Unenge 220x300

Lärare
Eva Unenge
eva.unenge@lidkoping.se

Eva Ögren_Campus Lidköping

Lärare
Eva Ögren
eva.ogren@lidkoping.se

Helena Broberg_Campus Lidköping

Lärare
Helena Broberg
helena.broberg@lidkoping.se

Campus Lidköping, Helena Jonsson 220x300

Lärare
Helena Johnson
helena.johnson@lidkoping.se

Campus Lidköping Henrietta Larsson
Lärare
Henrietta Larsson
henrietta.larsson@lidkoping.se

Campus Lidköping Ingela Bly

Lärare
Ingela Bly
ingela.bly@lidkoping.se

Lärare
Jenny Lorentzon
jenny.lorentzon@lidkoping.se

Lena Carlsson_Campus Lidköping

Lärare
Lena Carlsson
lena.carlsson@lidkoping.se

Lina Ingemarsdotter_Campus Lidköping

Lärare
Lina Ingemarsdotter
lina.ingemarsdotter@lidkoping.se

Linda Axelsson 220x300

Lärare
Linda Axelsson

linda.axelsson2@lidkoping.se

Lisa Valfridsson_Campus Lidköping

Lärare
Lisa Walfridsson
lisa.walfridsson@lidkoping.se

Lärare
Marie Ekstein
marie.ekstein@lidkoping.se

Campus Lidköping Maritha Enhus

Lärare
Marita Enhus
marita.enhus@lidkoping.se

Lärare
Mikael Bennerhed
mikael.bennerhed@lidkoping.se

Campus Lidöping Monica Kjell

Lärare
Monica Kjell
monica.kjell@lidkoping.se

Monica Melani_Campus Lidköping

Lärare
Monica Melani
monica.melani@lidkoping.se

Campus Lidköping Patrik Sedvall

Lärare
Patrik Sedwall
patrik.sedwall@lidkoping.se

Lärare
Ruaa Abdul Hussein
ruaa.abdulhussein@lidkoping.se

Sophie Grondona Kihlstedt_Campus Lidköping

Lärare
Sophie Grondona Kihlstedt
sophie.grondonakihlstedt@lidkoping.se

Lärare – Essunga
Thomas Evjenth
thomas.evjenth@lidkoping.se

Lärare – Grästorp
Anders Olsson
anders.olsson@lidkoping.se

Campus Lidköping Therese Mouchard

Lärare – Vara
Therese Mouchard
therese.mouchard2@lidkoping.se

Lärare – Vara
Helene Drougge
helene.drougge@lidkoping.se

Campus Lidköping Elin Rosqvist

Lärare – Vara
Elin Rosqvist
elin.rosqvist@lidkoping.se

 

Svenska som andraspråk

 

Campus Lidköping Anna Ellström

Lärare
Anna Ellström (föräldraledig)
anna.ellstrom@lidkoping.se

Ingegerd Jarlvi_Campus Lidköping

Lärare
Ingegerd Jarlvi
ingegerd.jarlvi@lidkoping.se

Campus Lidköping Henrietta Larsson
Lärare
Henrietta Larsson
henrietta.larsson@lidkoping.se

Kamilla Nordström_ Campus Lidköping

Lärare
Kamilla Nordström
kamilla.nordstrom@lidkoping.se

Lärare 
Ingrid Petrovich
ingrid.petrovich@lidkoping.se

Campus Lidköping, Malin Windestål 220x300

Lärare
Malin Windestål Rapp
malin.windestalrapp@lidkoping.se

Yrkesvux/lärling

Käth Lundgren, 220x300

Lärare
Käth Lundgren
kath.lundgren@lidkoping.se
tjänstgör i Vara

Håkan Sparlund_Campus Lidköping

Koordinator
Håkan Sparlund
hakan.sparlund@lidkoping.se

Denise Näsholm_Campus Lidköping

Barnskötarutbildning Denise Näsholm
denise.nasholm@lidkoping.se

Engelska och svenska

Lärare
Ulla-Carin Fasth
ulla-carin.fasth@lidkoping.se

Campus Lidköping, Lena Fröjd 220x300

Lärare
Lena Fröjd
lena.frojd@lidkoping.se

Campus Lidköping, Catrin Karlsson 220x300

Lärare
Catrin Karlsson
catrin.karlsson@lidkoping.se

Anna Nissen_Campus Lidköping

Anna Nissen
anna.nissen@lidkoping.se

Kamilla Nordström_ Campus Lidköping

Lärare
Kamilla Nordström
kamilla.nordstrom@lidkoping.se

Campus Lidköping, Angelica Palmstedt 220x300

Lärare
Angelica Palmstedt
angelica.palmstedt@lidkoping.se

Campus Lidköping, Malin Windestål 220x300

Lärare
Malin Windestål Rapp
malin.windestalrapp@lidkoping.se

Anna Berntsson_Campus Lidköping

Lärare
Anna Berntsson
anna.berntsson@lidkoping.se

 

 

SO

Björn Carlsson Campus Lidköping

Lärare
Björn Carlsson
bjorn.carlsson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Åsa Axell, 220x300

Lärare
Åsa Axell
asa.axell@lidkoping.se

 

 

Vård- och omsorgsutbildning

Evy Ahlstrand 220x300

Lärare
Ewy Ahlstrand
ewy.ahlstrand@lidkoping.se

Campus Lidköping, Gunilla Andersson 220x300

Lärare
Gunilla Andersson
gunilla.andersson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Inga-Lill Bergqvist 220x300

Lärare
IngaLill Bergqvist
ingalill.bergqvist@lidkoping.se

Anna Berntsson_Campus Lidköping

Lärare
Anna Berntsson
anna.berntsson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Eva Fallqvist- Norén 220x300

APL-samordnare och lärare
Eva Fallkvist-Norén
eva.fallkvist-noren@lidkoping.se

Campus Lidköping, Annelie Götell 220x300

Lärare
Anneli Götell
anneli.gotell@lidkoping.se

Lärare
Mona Sandström
mona.sandstrom@lidkoping.se

Campus Lidköping, Pernilla Skramrud 220x300

Lärare
Pernilla Skramrud
pernilla.skramrud@lidkoping.se

Campus Lidköping, Elisabeth Swan Andersson 220x300

Lärare
Elisabeth Swan Andersson
elisabeth.swan-andersson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Ulla-Britt Stenmark 220x300

Lärare
Ulla-Britt Stenmark
ulla-britt.stenmark@lidkoping.se

Ulrica Sjöberg_Campus Lidköping

Lärare i Vara och Grästorp
Ulrica Wennersten
ulrica.wennersten@lidkoping.se

Patrick Jonsson_Campus Lidköping

Lärare i Vara och Grästorp
Patrick Jonsson
patrick.jonsson@lidkoping.se

Carina Norrman_Campus Lidköping

Lärare
Carina Norrman
carina.norrman@lidkoping.se

Ingrid Wall_Campus Lidköping

Lärare 
Ingrid Wall
ingrid.wall@lidkoping.se

Campus Lidköping, Ove Brodin, 220x300

Vuxenutbildningschef
Ove Brodin
ove.brodin@lidkoping.se

Annelie Svantesson Campus Lidköping

Rektor för SFI och SUV
Annelie Svantesson
annelie.svantesson@lidkoping.se

Thomas Roos_Campus Lidköping

Rektor yrkesutbildningar
Thomas Roos
thomas.roos@lidkoping.se

Rektor
Sofia Pettersson grundläggande och gymnasiala studier
sofia.pettersson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Ulrika Ringh, 220x300
Assistent
Ulrika Ring
ulrika.ring@lidkoping.se

Campus Lidköping, Maria Sjöstdet, 220x300

Assistent
Maria Sjöstedt

maria.sjostedt@lidkoping.se

Assistent
Ann-Kristin Johansson
ann-kristin.johansson@lidkoping.se

Campus Lidköping, Ewa Hasselgren, 220x300

Verksamhetskoordinator
Ewa Hasselgren
ewa.hasselgren@lidkoping.se

Campus Lidköping, Bachu Miah, 220x300

Vaktmästare
Bachu Miah
bachu.miah@lidkoping.se

Campus Lidköping, Johan Svensson, 220x300

IT-tekniker
Johan Svensson
johan.svensson2@lidkoping.se

Campus Lidköping, Mikael Larsson, 220x300

IT-samordnare  
Mikael Larsson
mikael.larsson2@lidkoping.se

Campus Lidköping, Lennart Fränden, 220x300

Internationell koordinator
Lennart Frändén
lennart.franden@lidkoping,se

Campus Lidköping, Jörgen Öberg 220x300

Jörgen Öberg
Schemaläggare, lokalbokning
jorgen.oberg@lidkoping.se

Fedja Filipovic_Campus Lidköping

Fedja Filipovic
Utbildningssamordnare
fedja.filipovic@lidkoping.se

Thomas Frid_Campus Lidköping

Handläggare
Thomas Frid
thomas.frid@lidkoping.se
Samhällsorientering/SFI