Kontakta oss

Kontakta oss

0510-77 17 00 (vardagar 8:30 - 15:00)
raddningstjansten@lidkoping.se

Räddningstjänsten Västra Skaraborg
Tornväktargatan 2
513 57 Lidköping

Presstelefon för pågående räddningsinsatser

Joakim Ramåker, Räddningschef/Enhetschef Allmänhet och Operativt
tel 0510-77 65 38
E-post joakim.ramaker@lidkoping.se

Thomas Andersson, stf. Räddningschef/Enhetschef Förebyggande
tel 0510-77 17 11
E-post thomas.andersson2@lidkoping.se

Johannes Svensson, Enhetschef Trygghetscentralen
tel 0510-77 17 17
E-post johannes.svensson@lidkoping.se

Thomas Thorsell, stf. Enhetschef Allmänhet och Operativt
tel 0510-77 17 14
E-post thomas.thorsell@lidkoping.se

E-post till säkerhetssamordning Lidköping
E-post saksam@lidkoping.se

E-post till säkerhetssamordning Vara
E-post saksam@vara.se

E-post till säkerhetssamordning Grästorp
E-post saksam@grastorp.se

E-post till säkerhetssamrodning Essunga
E-post saksam@essunga.se

Ingegerd Andreasson, Säkerhetssamordnare
tel 0510-77 17 77

Andreas Gustavsson, Säkerhetssamordnare
tel 0510-77 66 65

Maria Åkervall, Säkerhetssamordnare
tel 0510-77 66 25

Trygghetscentralen
tel 0510-77 00 90
E-post trygghetscentralen@lidkoping.se

Bokning Fixarbrandis
tel 0510-77 18 18

Johannes Svensson, Enhetschef
tel 0510-77 17 17
E-post johannes.svensson@lidkoping.se

Thomas Andersson, Enhetschef
tel 0510-77 17 11
E-post thomas.andersson2@lidkoping.se

Roger Bergqvist, Brandingenjör
tel 0510-77 17 04
E-post roger.bergqvist@lidkoping.se

Caroline Carlström, Brandingenjör
tel 0510-77 17 05
E-post caroline.carlstrom@lidkoping.se

Henrik Gunnarsson, Brandingenjör
tel 0510-77 66 21
E-post henrik.gunnarsson@lidkoping.se

Magnus Areflykt, Brandinspektör
tel 0510-77 66 24
E-post magnus.areflykt@lidkoping.se

Håkan Svensson, Brandinspektör
tel 0510-77 66 20
E-post hakan.svensson3@lidkoping.se

Brandskyddskontroll
tel 0510-77 18 25 (Telefontid kl. 09:00-11:00, vardagar. Utanför telefontid kan meddelande lämnas i röstbrevlådan)
E-post raddningstjansten@lidkoping.se

Sotning
tel 0512-124 47
E-post vara@sotargruppen.se

Joakim Ramåker, Enhetschef
tel 0510-77 65 38
E-post joakim.ramaker@lidkoping.se

Thomas Thorsell, stf. Enhetschef
tel 0510-77 17 14
E-post thomas.thorsell@lidkoping.se

Henrik Ahlstrand, Brandinspektör
tel 0510-77 17 16
E-post henrik.ahlstrand@lidkoping.se

Mikael Bengtsson, Brandinspektör
tel 0510-77 66 23
E-post mikael.bengtsson@lidkoping.se

Robert Hansen, Brandinspektör
tel 0510-77 17 13
E-post robert.hansen@lidkoping.se

Per Gustafsson, Stationssamordnare
tel 0510-77 66 22
E-post per-gunnar.gustafsson@lidkoping.se

Jerry Fransson, Driftledare
tel 0510-77 16 85
E-post jerry.fransson@lidkoping.se

Styrkeledare Lidköping
tel 0510-77 17 19

Robert Hansen, Brandinspektör
tel 0510-77 17 13
E-post robert.hansen@lidkoping.se

Thomas Thorsell, stf. Enhetschef
tel 0510-77 17 14
E-post thomas.thorsell@lidkoping.se

Mikael Bengtsson, Brandinspektör
tel 0510-77 66 23
E-post mikael.bengtsson@lidkoping.se

Viktiga nummer

Vid nödläge: 112
Giftinformation (ej akut): 010-456 67 00
Sjukvårdsrådgivning: 1177
Info vid olyckor/kriser: 113 13
Polis (icke-akuta händelser): 114 14

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Tack för ditt svar!

Hur nöjd är du med sidans innehåll?



Hur nöjd är du med sidans innehåll?

Din kommentar blir en allmän handling och kan komma att läsas av andra. Undvik att skicka in känsliga personuppgifter. Vi hanterar alla eventuella personuppgifter enligt GDPR.

Tack för ditt svar!

Hur nöjd är du med sidans innehåll?






Kan du utveckla ditt svar lite mer?

Vi vill gärna att du förklarar vad du saknar eller vad som inte stämmer för att vi skall kunna blir bättre på att ge dig korrekt information. Din kommentar blir en allmän handling och kan komma att läsas av andra. Undvik att skicka in känsliga personuppgifter. Vi hanterar alla eventuella personuppgifter enligt GDPR.

Får vi kontakta dig (frivilligt)?

Skriv in den e-postadress vi kan nå dig på. Vi kontaktar dig enbart om vi behöver ställa kompletterande frågor rörande din feedback ovan.

Har du synpunkter på service och tjänster?

Läs om hur du lämnar synpunkter på kommunens service och tjänster.

Informationen skickas...

Tack för att du hjälper oss att göra kommunens webbplats bättre!

Publicerad:

Senast uppdaterad: